top of page

MICHAL SZALAY, Veľký Biel

Szalay Farm

Dlho som váhal aký typ závlahy kúpiť. Hľadal som zavlažovanie, ktoré bude efektívnejšie ako pásové zavlažovače a menej pracné ako kvapková závlaha. T-L Lineár mi všetko splnil.

Tak precízne zavlažovanie aké ponúka T-L som na trhu nevidel. Vďaka hydraulickému pohonu sa zariadenie posúva nepretržite, bez zastavení a teda aplikuje všade rovnaké množstvo vody. Môžem sa spoľahnúť, že plodiny dostanú presnú dávku vody, akú v danom momente potrebujú, čo pri intenzívnom pestovaní zeleniny je nevyhnutnou súčasťou úspechu.

Ak rozmýšľate ako z efektívniť svoju produkciu, T-L zavlažovacie zariadenie je správna voľba.

Peter Martinovič, Trakovice

T-L Testimonials

Môj prvý T-L Lineár už má 7 rokov a po tomto čase, môžem iba súhlasiť so sloganom firmy T-L, že „Výber je jednoduchý“. Jednoduchosť a spoľahlivosť , vysoká uniformita aplikácie vody s výhodami hydraulického pohonu mi dokázali, že moje rozhodnutie pred 4- mi rokmi bolo správne. 

Dovtedy som zavlažoval pásovými zavlažovačmi a na niektorých miestach musím naďalej. To množstvo obsluhy, pracovníkov, spálenej nafty a hlavne neefektívnosť tohto typu závlahy v porovnaní s T-L zavlažovacími zariadeniami je ubíjajúca. Pri T-L mi stačí jeden pracovník, ktorý obsluhuje dva lineáre. 80 hektárov zavlažujem s minimálnymi nákladmi a s nádhernou distribúciou vody pre moje zemiaky. Rozdiel v poraste medzi týmito dvoma typmi závlah je skutočne obrovský.

Odkedy mám T-L som nemal žiadne prestoje, dokonca si nespomínam, žeby som musel volať servisné stredisko pre poruchu, alebo iný nedostatok. Susedia s elektrickými systémami tento komfort nepoznajú a ja sám by som si takisto netrúfol zasahovať do 380V napájaného zariadenia. Potrebujem zariadenie, ktoré keď treba zapnem a zavlažuje. Nie sa venovať káblom, elektrickým súčiastkam, elektromotorom a nebodaj krádežiam kábla ako moji susedia.

Skutočne som rád, že mám T-L zavlažovacie zariadenia a moja produkcia rapídne rastie a náklady klesajú. Odporúčam hydraulický pohon T-L s ich rovnomernou aplikáciou vody a ak sa budem v budúcnosti rozhodovať pre kúpu ďalších zavlažovacích zariadení, bude to T-L. 

Marek Mačaj, Kráľová pri Senci

T-L Testimonials

Pestujeme zeleninu na výmere viac ako 2400Ha a bez intenzívneho zavlažovania by úspech a rast našej spoločnosti nebol možný.

V dnešnej dobe a pri súčasných výkyvoch počasia, si nemôžeme dovoliť spoliehať sa na prirodzenú vlahu. So spoločnosťou T-L s.r.o. sme začali spolupracovať v roku 2010, kedy sme zakúpili prvý T-L centrálny pivot v dĺžke 630m a odvtedy sme dokúpili ďalších šesť centrálnych pivotov od spoločnosti T-L s.r.o. Veľmi si cením ich spoluprácu, od tvorby návrhov zavlažovacieho zariadenia, cez design zariadenia, inštaláciu a samozrejme to najpodstatnejšie, čím je servis zariadení. Do dnešného dňa sme síce nemali žiadne poruchy a prestoje, ale kedykoľvek zavolám s otázkou, vždy potrebnú informáciu dostanem a viem, že sa môžem na ich skúsenosti a rady spoľahnúť.

Moje T-L centrálne pivoty sú riadené cez GPS, takže som dokázal ešte viac minimalizovať náklady na prevádzku zariadení a obsluhu. Zariadenia si môžem zapnúť a vypnúť cez telefón, alebo akékoľvek iné zariadenie s internetom a jednoducho ho ovládať. Meniť dávku vody, smer jazdy, riadiť koncovú pištoľ, zvoliť si pri akom uhle má zariadenie zastaviť, prípadne zmeniť smer. Ovládanie zariadení pomocou T-L Precision Point Control III a Precision Link od spoločnosti AgSense mi umožňujú naprogramovať až 120 rozdielnych krokov pre tú najideálnejšiu aplikáciu vody. Môžem si prezerať históriu príkazov, evidovať množstvo použitej vody a sledovať spätne kompletnú prevádzku zariadenia, čo mi umožňuje analyzovať efektivitu a nákladovosť zavlažovania počas sezóny.

Počúvam teórie, že hydraulika je stará technológia, ale keď sa pozriem na svoju mechanizáciu na dvore, hydraulika je prítomná skoro v každom pracovnom stroji a moji zamestnanci vždy hovoria, mechanika sa vždy ľahšie opraví ako elektrika. Jednoduchosť týchto zariadení, rokmi overená spoľahlivosť hydrauliky a 8- ročná záruka mi dávajú pocit kľudu, že moje stroje budú pracovať dlho a s minimálnymi nákladmi na servis.

Pre nás, ako pestovateľov zeleniny, je najdôležitejší faktor pri pestovaní správna a presná aplikácia vody. Centrálne pivoty T-L mi tento problém dokonale riešia a po výsledkoch za ostatné roky je viditeľný rozdiel medzi aplikovaním vody na plodiny pomocou zavlažovacích zariadení T-L a inými typmi závlah. Rovnomerný pohyb T-L zariadení v kombinácií s výborným designom postrekovačov, mi umožňuje aplikovať presné a rovnaké množstvo vody na plochu celého kruhu, v momente, keď to potrebujem.

Po mojich skúsenostiach s T-L zavlažovacími zariadeniami vo mne prevláda absolútna spokojnosť a pocit kľudu počas celej sezóny, že mám zariadenia, ktoré dokážu pracovať veľmi efektívne, správne a hlavne neustále.

bottom of page