top of page

Hydraulický pohon

T-L pivotové systémy využívajú hydraulický pohon pre nepretržitú prevádzku. Tento systém prináša rovnomerný prísun vody alebo dodávku poľnohospodárskej chémie, čo má za následok bezkonkurenčnú jednotnosť zavlažovania a zlepšenie rastlinnej výroby. Neexistuje žiadny "spoking efekt( prerušovaný efekt)"z  nerovnosti dodávky vody pri štart- stop, ako pri elektricky poháňaných systémoch.

ZÁVITKOVÁ PREVODOVKA

Nepretržitý pohyb T- L je zabezpečený hydraulickým pohonom. Opotrebovanie prevodovky je výrazne znížené dôsledkom absencie elektricky poháňaných systémov, tzv. štart- stop systémov. Okrem iného, voda s chemikáliami je rovnomerne rozložená. T- L systémy poskytujú najlepšie možné zavlažovanie, ktoré je v súčasnosti dostupné na trhu.     T- L poskytuje 8 ročnú, alebo 16.000 hodinovú záruku na závitkovú prevodovku.  Všetky spoje a prevody   sú  vo vnútri nosníka, čím neprichádza k hrozbe krádeží, zatopenia a ani zamotania sa plodín do systému. 

PLANETÁRNA PREVODOVKA

Planetárne prevodovky sú kompletne uzavreté a sú prepojené priamo na hydraulický motor, čím eliminujeme centrálnu prevodovú jednotku a U- spoje. Žiadne exponované pohyblivé časti nie sú súčasťou konceptu T- L. T- L s planetárnou prevodovkou sú ľahko dostupné a často žiadané na trhu. Planetárny prevod sa momentálne považuje za najefektívnejší typ prevodu. Okrem toho, planetárne prevodovky sa štandardne dodávajú so zárukou na 8 rokov/ /24, 000 hodín. Pravidelný pohyb znamená, dlhšiu životnosť prevodovky.

SYSTÉM UDRŽANIA PRIAMEHO SMERU 

T- L systémy udržujú rovný smer pomocou jednoduchého hydraulického ventilu. Kontrolný systém pohybuje piestom ventila a meria požadovaný tok hydraulickej kvapaliny pre udržiavanie neustáleho pohybu každej veže až po koncovú. Toto jednoduché hydraulické ovládanie je oveľa lepšie a kvalitnejšie, ako štart- stop mikrospínačové konštrukcie, používané s jedno- rýchlostným elektrickým motorom. Hlavnou devízou je, že piest ventilu je z nehrdzavejúcej ocele, tzn. je bezúdržbový. Pokiaľ veža uviazne alebo je nekonštantný tlak ventil odkloní hydraulickú kvapalinu prostredníctvom spätného vedenia k čerpadlu, ktoré zastaví systém. Absolútna prevencia vzniku závažných škôd. Aj na tieto komponenty vám T- L ako jediný poskytuje 8 ročnú záruku.

Image004.jpg
bottom of page